Sport‎ > ‎

Gymnastik sæson 2019/2020

Så er vi klar med holdene for den kommende vinter. Vær opmærksom på at nogle hold starter i uge 37 og andre først starter i uge 38. 


Børnehold:

Mandag

 Hold        Tidspunkt Sted Instruktører
 Puslinge 3-4 år

OBS! Først opstarter i uge 38
 16.30 - 17.30 Gymnastiksalen Pernille Mikkelsen
Stinne, Freja S og  Freja P
 Spring 1-3 klasse17.30 - 19.00             Gymnastiksalen Katrine Thrysøe-Price
Solvejg Damgaard
Ruben, Clara og Mathias


Tirsdag
 Hold Tidspunkt Sted Instruktører
 Rytme 4. klasse og op
OBS! Først opstart i uge 38
 16 - 17.30 Hallen Ida Vendelbo og Liv Overbye
 Rytme 1-3 klasse 17.45 - 18.45 Gymnastiksalen Silke Guldhammer                             Stinne og Freja S


Onsdag
 Hold Tidspunkt Sted Instruktører
 Forældre/barn 17 - 18 Gymnastiksalen Mette Vendelbo og Marie H. Vad

Torsdag
 Hold Tidspunkt Sted Instruktører
 5 år - 0. klasse 16 - 17 Gymnastiksalen Helle Østergaard og Mette Johansen     Maia, Cecilie og Frederikke
 Spring 4. klasse og op 17 - 19 Gymnastiksalen Benno og Michaela Holste, Mads Damgaard


Tilmelding foregår under kontingenter - husk først betale multipower kontingent og derefter at tilmelde dig selv eller dit barn på hold.
Der åbnes for tilmelding i løbet af uge 33.


Udvalg

 Status  Navn  Tlf.  Email
Formand Pia Houmann 2213 8194 pia@montun.dk
Sekretær Kirsten Holland 3029 2707 kiviho19@gmail.com
Udvalgsmedlem Else Overbye 6064 0285 ejpo@turbopost.dk
Udvalgsmedlem Mette Vendelbo 304 26746 mnvendelbo@yahoo.dk
Udvalgsmedlem Betina Reiche 2089 9014 betinareiche@hotmail.com 
UdvalgsmedlemNiels Thule Melgaard4176 3712niels.thule@gmail.com
UdvalgsmedlemPernille Mikkelsen5162 4625mikkelsen-87@hotmail.com
UdvalgsmedlemMette Kroer Johansen2246 2673mettekroer24@hotmail.dk

Voksenhold:

Tirsdag
 Hold Tidspunkt Sted Instruktører
 Senior 9 - 10 Hallen Pia Houmann
 Cirkeltræning 17 - 18 Flexrummet Katrine Melgaard og Jane Pedersen
 Voksne rytmedamer (25+)
Opvisningshold!
OBS først opstart i uge 38
 20.30 - 22 Hallen Pernille Mikkelsen



Onsdag
 Hold Tidspunkt Sted Instruktører
 Morgenfruerne 9-10.15 Hallen Lis Overgaard
 Herremotion 20-22 Hallen Martin M. Mortensen


Torsdag
 Hold Tidspunkt Sted Instruktører
Cirkeltræning 19-20 Flexrummet Katrine Melgaard og Jane Pedersen



Cirkeltræning hører kontingentmæssigt under Fitness.
































Referater fra udvalgsmøder findes her: http://goo.gl/WIwbv3